Rehabilitacja sportowa

 

Sport sprzyja częstym kontuzjom. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na opiekę medyczną ze strony osób aktywnych, prowadzimy kompleksową rehabilitację w:
 

Rozumiemy sportowców i jesteśmy w stanie dostosować leczenie do ich potrzeb i oczekiwań, zapewniając szybki powrót do sprawności sportowej i utrzymanie optymalnej funkcjonalności narządu ruchu. Nie tylko leczymy kontuzje, ale prowadzimy także wnikliwą analizę ich przyczyny by profilaktycznie pomagać pacjentom w uprawianiu sportu, zmniejszając tym samym ryzyko urazu.

 

  • zmianach przeciążeniowych mięśni oraz więzadeł (kolano skoczka/ biegacza, konflikt rzepkowo-udowy, chondromalacje rzepki, łokieć tenisisty/ golfisty)
  • urazach stawów - skręcenia, stłuczenia, zwichnięcia
  • urazach układu kostnego –złamania kończyny górnej/dolnej
  • urazach kręgosłupa
  • operacjach w obrębie narządu ruchu (stany po artroskopii kolana, biodra, barku, rekonstrukcji więzadeł, ścięgien, łąkotek, chrząstek stawowych

Złamania, zwichnięcia w obrębie narządu ruchu zdarzają się  nie tylko sportowcom. Dlatego warto wiedzieć  jak postępować w przypadku urazu. Zasada PRICE sprawdzi się w przypadku każdej kontuzji.   

- protection- ochrona uszkodzonych tkanek

- rest – odpoczynek, brak obciążania stawu

- ice - okłady z lodu

- compression - ucisk

- elevation - uniesienie kończyny, powyżej poziomu serca