Sportowa

REHABILITACJA SPORTOWA


    

    Sport sprzyja częstym kontuzjom. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na opiekę medyczną ze strony osób aktywnych, prowadzimy kompleksową rehabilitację w:

 
  • zmianach przeciążeniowych mięśni oraz więzadeł (kolano skoczka/ biegacza, konflikt rzepkowo-udowy, chondromalacje rzepki, łokieć tenisisty/ golfisty)
  • urazach stawów - skręcenia, stłuczenia, zwichnięcia
  • urazach układu kostnego –złamania kończyny górnej/dolnej
  • urazach kręgosłupa
  • operacjach w obrębie narządu ruchu (stany po artroskopii kolana, biodra, barku, rekonstrukcji więzadeł, ścięgien, łąkotek, chrząstek stawowych)
   

 

 

Rozumiemy sportowców i jesteśmy w stanie dostosować leczenie do ich potrzeb i oczekiwań, zapewniając szybki powrót do sprawności sportowej i utrzymanie optymalnej funkcjonalności narządu ruchu. Nie tylko leczymy kontuzje, ale prowadzimy także wnikliwą analizę ich przyczyny by profilaktycznie pomagać pacjentom w uprawianiu sportu, zmniejszając tym samym ryzyko urazu.

 

Złamania, zwichnięcia w obrębie narządu ruchu zdarzają się  nie tylko sportowcom. Dlatego warto wiedzieć  jak postępować w przypadku urazu. Zasada PRICE sprawdzi się w przypadku każdej kontuzji.

   

    P-protection- ochrona uszkodzonych tkanek

    R-rest – odpoczynek, brak obciążania stawu

    I-ice - okłady z lodu

    C-compression - ucisk

    E-elevation - uniesienie kończyny, powyżej

    poziomu serca